Uncategorized

Inspektor gadżet

Galeria zdjęć z inspekcji budowy osiedla Riviera Park dzięki uprzejmości sąsiada. Nazwa riviera zobowiązuje to jest  i molo 😉

To tylko strop garażu podziemnego już zaizolowany  papą termozgrzewalną, żeby wody opadowe nie zalewały nam garażu. Papa jest bardzo podatna na uszkodzenia mechaniczne i w tym celu drewniany pomost chroniący hydroizolację. Wielki plus dla Hotchief za dbanie o takie szczegóły. Sączące się wody gruntowe potrafią spłatać nie lada problemy przyszłym mieszkańcom.

Jak przystało na nowoczesne budownictwo piony wodne nie znajdują się w każdym mieszkaniu, a w szybie na klatce. Następnie pod posadzką prowadzone są rury do mieszkań. Trzymamy tylko kciuki, żeby wylewka miała potem te minimum 5cm. Inaczej przy wierceniu otworów pod próg w drzwiach ktoś może mieć niemiłą niespodziankę z gejzerem wodnym. Pion również nie może być zbyt daleko od punktu czerpalnego, żeby mieszkańcy nie płacili potem fortuny za ciepłą wodą. Więcej ciekawostek o problemach w nowych budynkach z okolicy można znaleźć w poradniku – jak odebrać mieszkanie od dewelopera.

Idealny widok z okna na okładkę prospektu deweloperskiego. Drzewa jesienią jak malowane:

A tu trochę mniej prawilny widok na południową stronę, gdzie swój park maszynowy ma firma Veolia.