Uncategorized

Dzień dziecka w Riviera Park

Dzień dziecka w Riviera Park osiedlu

Pierwszego czerwca dzień otwarty na osiedlu Riviera Park. Deweloper szykuje dodatkowe atrakcje dla najmłodszych z okazji dnia dziecka. O czym pomyślał Marvipol: dmuchana zjeżdżalnia, żywa maskotka, SUMO, zabawy integracyjne dla mieszkańców, fotościanka, wata cukrowa, foodtruck, grill, malowanie buziek, modelowanie balonów, pokaz street workout, konferansjer, muzyka. Wydarzenie dla mieszkańców czy wabik na nowych klientów nieświadomych problemów z dojazdem i przeciągających się w nieskończoność obietnic budowy infrastruktury drogowej wokół osiedla? 24 maja odbywa się kolejne spotkanie dewelopera z władzami dzielnicy, a otrzymana propozycja umowy znowu nie odpowiada Marvipolowi, który prosi o kolejne spotkanie i tak bez końca kolejne miesiące mijają.

Strefa rekreacji była już gotowa od tygodni, ale z otwarciem mieszkańcy musieli czekać aż do pierwszego czerwca. Troska o ukorzenienie trawy czy obawa przed zadeptaniem, żeby klienci nie zobaczyli jak długo zielona trawa ustanie, kiedy zacznie być używana? Trochę jak za PRLu otwarcie nastąpiło w przeddzień wydarzenia, a obecność mieszkańców ma potwierdzić jak wspaniale się mieszka na osiedlu Riviera Park.

boisko riviera park

Przynajmniej placem zabaw mieszkańcy mogli się nacieszyć już w maju. Pierwszy bubel architektoniczny to brak zjazdu dla wózków z jezdni na chodnik przed wejściem furtki.  Wysoki krawężnik, a w przyszłości wzmożony ruch po przebiciu Krzyżówki, brak oznakowania przejścia dla pieszych. Mieszkańcy będą musieli być szybcy i zwinni niczym żaba z gry i jeszcze wyjazd z garażu z trzeciej strony. Przy wzmożonym ruchu w przyszłości, bezpośrednie sąsiedztwo placu zabaw z ulicą Krzyżówki to będzie sama przyjemność dla uszu i kilka tuj za wiele nie podniesie komfortu.

Na placu zabaw wita nas żwir, a nie piasek. To takie miłe uczucie w trakcie zabawy w berka wywrócić się na kamienie i zedrzeć skórę do krwi. Piaskownicy brak. Cienia poza ażurową altanką z przezroczystym dachem niczym szklarnia też brak. W upalne dni rodzice szybko zrozumieją czym jest udar słoneczny, nie mając gdzie się schować  od palącego słońca.  Najlepsze w tym wszystkim, że strefa rekreacji została wybudowana niezgodnie z planem zagospodarowania, ponieważ w tym miejscu miał znajdować się parking ogólnodostępny.