Uncategorized

Szybsze odbiory trzeciego etapu

budowa czwartego etapu osiedla riviera park marvipolu

Klienci Marvipolu, którzy nabyli mieszkania w trzecim etapie osiedla Riviera Park mają powody do zadowolenia. Deweloper poinformował o wyprzedzeniu harmonogramu przez generalnego wykonawcę, firmę Kamar. Podczas dni otwartych można było wejść do przykładowych mieszkań, a odbiorów możemy spodziewać się już w listopadzie dla budynku 8 i kolejnych. Z tego powodu nie będzie dni przedodbiorowych, więc wszystkim przyszłym sąsiadom polecamy już dziś szukać eksperta od odbiorów mieszkań. Tak witamy nowych klientów, parking przed biurem sprzedaży Marvipolu równy jak stół wysypany drobnym żwirem.

parking riviera park dla klinetów marvipolu

Minęły trzy miesiące od sierpnia, kiedy deweloper hucznie ogłaszał zawarcie umowy z miastem w sprawie budowy niezbędnej infrastruktury drogowej.  Finalizacja prac planowana jest na sierpień 2020 roku. To oznacza, że również trzeci etap czeka wodna przeprawa przez krainę wielkich jezior, bo tak deweloper Marvipol ma klientów po podpisaniu umowy.

rzeka wody przed osiedlem Marvipolu Riviera Park

Pocięte opony i niszczenie amortyzatorów to kolejny atut osiedla, na hasło marvipol można liczyć na zniżki u pobliskiego wulkanizatora. Piesi i osoby niepełnosprawne są uziemione w osiedlu Riviera Park na dobre, do którego nie prowadzi żaden chodnik. Deweloper nie pali się do tymczasowych napraw poprawiających przejezdność, bo przecież lada chwila będzie nowa droga. Podpisanie umowy drogowej dało zielone światło do podpisywania aktów przenoszenia własności i uciszyło temat na kolejne miesiące. Wkrótce nadejdzie zima i bajeczne kałuże przemienią się w lodowiska, fani łyżew i driftu zapewne docenią kolejny atut inwestycji Riviera Park od Marvioplu.

Okres zimowy to również szybciej zapadający zmrok. Na nowo wybudowanych odcinkach dróg przylegających do kolejnych etapów nie ustawiono ani jednej latarni. Brodząc w ciemnościach, w kałużach po kostki o stracenie równowagi nie trudno. Na nic wymogi techniczne, które mają spełniać części wspólne w zakresie minimalnej liczbie luksów (miara jasności światła).  Cytat “ciemność widzę” z komedii Seksmisja oddaje dobrze naturę losu, który zgotował deweloper Marvipol swoim klientom, którzy kupili mieszkania na osiedlu Riviera Park. Jedyne źródło światła na całej ulicy to plafon przy klatce.

ciemna ulice na osiedlu Riviera Park marvipolu

Odbierasz mieszkanie w trzecim etapie i pytasz gdzie jest droga, już odpowiadamy: aura zimowa uniemożliwia prowadzenie prac budowlanych na zewnątrz i prosimy zaczekać do wiosny, kiedy również przed czasem zostanie otwarty ostatni etap i tyle z drogi. Przykładów nie trzeba daleko szukać, ulica Łopianowa która jest główną drogą wyjazdową z racji lewoskrętu ze światłami w Modlińską miała być wyremontowana  przez innego dewelopera, firmę Atal. Budowa osiedla dawno się zakończyła, a drogi dalej nie ma. Kolejna zła wiadomość, to deweloper BI rozpocznie budowę osiedla Alinea przy Łopianowej. Możemy się spodziewać zamknięcia przejezdności ulicy na cały okres budowy i pozostanie jedynie księżycowy wyjazd od Płochocińskiej, gdzie w godzinach szczytu bez sygnalizacji świetlnej można czekać całą wieczność na włączenie się do skrętu w lewo.